Obklady

Výber obkladačiek

Nové obklady do kúpeľne? Pre odborníka jednoduchá záležitosť. Nechcete to však skúsiť sami? Nasledujúce riadky vám ukážu ako.

Vyberať môžete z veľmi širokej škály rozmerov. Najčastejšie sú dlaždice s dĺžkou hrany 15 cm. V poslednej dobe sú módne väčšie rozmery, pôsobia veľkoryso a zväčšujú priestor. Zaujímavé sú i mozaiky, ich výhodou je, že uľahčia obloženie napríklad zaoblených plôch.

Vo farbách sa nemusíte obmedzovať iba na bielu. Avšak pozor, každý výrobca má svoj vzorník farieb i rozmerov a ich kombinácia by mohla spôsobiť nepríjemné komplikácie. Z hľadiska vášho výberu bude nakoniec najdôležitejšie, kam obklady vyberáte a aká tam bude prevádzka.

Glazované dlaždičky majú povrch odolný voči vode a nečistotám. Ich spodný materiál (črep) je krehký, pórovitý a nasiakavý. Pokiaľ počítate s vyšším mechanickým namáhaním alebo vyžadujete mrazuvzdornosť, orientujte sa na dlaždičky slinuté. Zvyčajne nemajú povrchovú glazúru, bývajú tvrdé a pevné, odolné proti mechanickému poškodeniu, sú nenasiakavé.


spät 1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8 dalej